Zonguldak 1 Şubesi
108 | | | 28-05-2019
TEŞEKKÜRLER
Kamuran AŞKAR

15 Mayıs 2019 tarihi itibari ile hem ulusal ölçekte hem de yerel bazda büyümemizi sürdürdük. Ülke genelinde 433 bin üyeye ulaşırken, hamdolsun, Zonguldak'ta da büyüme trendimizi yeniden yakaladık.

27 yıl önce merhum Mehmet Akif İnan ve arkadaşları tarafından başlatılan Erdemliler Hareketi, ilkelerinden taviz vermeden milletin sesi olmaya devam ediyor. Öncü isimlerin söylediği gibi bizim işimiz millet, derdimiz millettir. Bu iş ve derdin bizi güçlü kıldığı bir zeminde sendikacılık yapıyoruz. Gücümüz millettir. Ümmetin ve insanlığın yükü, daima üzerimizdedir.

Sendikal açıdan baktığımızda geride bıraktığımız yıl bizim açımızdan gerçekten zor bir yıl oldu. Genel ve yerel seçim süreçleri, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Senimizde yaşanan ilçe, il ve genel merkez seçimleri, bu sürçlerde sarf edilen ekstra enerji, geçtiğimiz yılı dolu dolu yaşamamıza hem sebep hem de vesile olmuştur. Bütün bunlara rağmen bir önceki yıla göre sayısal anlamda üye kaybetmememiz; üstüne artıya geçmemiz bizim için çok önemli ve bir o kadar da anlamlıdır.

Eğitim-Bir-Senimiz dünyanın en güçlü emek hareketlerinden bir tanesi, verdiği onurlu mücadeleyle alın terinin kirlenmemesini sağlayan soylu bir mücadeledir. Bu soylu mücadeleye emek veren ve önden gidenler olarak tabir ettiğimiz öyle güzel insanlar var ki...Muzaffer Zor Ağabey, Sabri Ayaz Hocam, Muammer Kıraç Bey, Hasan Bey, Mehmet Bey, Enes Bey, Muhammet Bey, Nefise Hanım, Malkoçoğlu Muzaffer Bey, Abdulkadir Bey ve adını sayamadığım niceleri...Hepsinin emeğine ve yüreğine sağlık. Bilinmelidir ki bu camia onları unutmayacak, emeklerini hep hayırla yad edecektir.

Son olarak bu yıl 2414 üye ile Eğitim-Bir-Senimizi zirvenin değişmezi haline getiren; bizi yeni ufuklardan yeni umutlara taşıyan üyesinden okul temsilcisine, ilçe yönetiminden il yönetimine kadar emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunmak isterim. Elbette yapacak daha çok işimiz var. Bunun bilincindeyiz. Birlikte yeni destanlar yazmak ümidiyle Ramazanınızı tebrik ediyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum.

Tüm Yazılar
1 TEŞEKKÜRLER
2 YENİDEN BİSMİLLAH...
3 YOLUN SONU
4 TEŞEKKÜRLER